بهترین وکیل حقوقی اصفهان

ارسال شده توسط وکیل پایه یک دادگستری در ۱۳۹۸-۱۱-۱۳

اگر به دنبال بهترین وکیل حقوقی اصفهان هستید و آشنایی چندانی با دفاتر حقوقی اصفهان ندارید ، سریع ترین روش جستجو از طریق گوگل و تحقیق در زمینه وکلای مورد نظر می باشد.اما بهترین وکیل حقوقی کیست؟پاسخ به این سوال قدری پیچیده است زیرا طیف گسترده ای از پرونده های حقوقی وجود دارند .از پرونده های ملکی گرفته تا دعاوی خانواده ، کیفری ، ثبت اسناد و …بدین ترتیب پاسخ سوال فوق را می‌توان این گونه مطرح کرد که انتخاب وکیل باید طبق نوع و شرایط پرونده صورت گیرد.لذا بهترین وکیل حقوقی می تواند بهترین وکیل کیفری، بهترین وکیل خانواده و یا سایر شاخه های وکالت نیز باشد.درواقع بهترین وکیل حقوقی قابل اعتمادترین ، متخصص ترین ، شجاع ترین و کاربلدترین وکیل در زمینه انواع دعاوی حقوقی می باشد.

وکیل حقوقی و فعالیت های آن

با پذیرش وکالت ، وکیل به طور ضمنی ملتزم به اجرای مفاد آن می گردد. او می تواند هرگاه بخواهد استعفا داده و پیمانی را که با موکل دارد برهم زند ولی تا زمانی که رابطه حقوقی باقی است باید آن را محترم بشمارد. وکلا اصولا در همه زمینه ها اعم از حقوقی و کیفری و حسبی میتوانند قبول وکالت نمایند و محدودیتی در این خصوص در ایران وجود ندارد. اگرچه در رویه عملی شاهد این موضوع هستیم که برخی وکلا در زمینه های حقوقی عملکرد و نتیجه بهتری را ارائه میدهند و برخی در زمینه کیفری اثربخشی بهتری دارند .

علل این موضوع میتواند از جمله تجارب عملی بیشتر آن وکیل در آن حوزه برحسب علاقه یا پرونده های معاضدتی، یا ممکن است ادامه تحصیل در شاخه های معین باعث شکوفایی در عرصه های حقوقی شود . بطور کلی وکلایی که وکالت در امور حقوقی از جمله، خرید و فروش، اجاره، انعقاد عقود معین و نامعین، امور حسبی، خانواده، معاملات بین اشخاص حقوقی و بین اشخاص حقیقی و حتی انجام این معاملات را عرصه های بین المللی، امور راجع به شرکت های منحصر در قانون تجارت یا شرکت های مدنی، مطالبه ضرر و زیان و هر امری که جدا از شاخه کیفری و جزایی می باشد را انجام دهند وکیل حقوقی نامیده میشوند.لازم به ذکر است که قبول وکالت در امور حقوقی مانع از قبول وکالت در زمینه های جزایی نمیباشد.

 

یک وکیل حقوقی خوب چگونه می تواند به کار خود اعتبار ببخشد ؟ 

در وحله اول شایستگی و مهارت خود وکیل در کار است که اعتباردهنده است. هیچ گاه کار یک وکیل دادگستری به موقعیت جغرافیایی یا ساختمانی که دفتر وکالت در آن واقع شده و یا ظواهر دیگری که برای برخی مشاغل دیگر لازم و ضروری است، وابسته نیست. بلکه دانش و مهارت شخص وکیل در کار وکالت است که به یک وکیل حقوقی خوب اعتبار می بخشد.

 

یک وکیل حقوقی قابل اعتماد چه وکیلی است؟

در درجه اول اهمیت شرافت کاری و حرفه ای این شغل مدنظر قرار میگیرد. اینکه لازم است یک وکیل دادگستری در همه حال هوشمندانه عمل کند تا به مرور زمان دچار بی تفاوتی در امور نشود. در صورتی که وکیل در مقابل کاری که انجام می دهد احساس مسوولیت نداشته باشد شرافت شغلی را رعایت نکرده است.

وقتی افراد به دنبال یک وکیل حقوقی خوب می گردند، ضمن اینکه وکیل مورد نظر آنها وکیلی است که دانش و آگاهی و مهارت لازم را داشته باشد به دنبال یک وکیل قابل اعتماد هستند. از آنجا که خودشان تسلطی بر قوانین و روند قضایی دادگاه ها ندارند، در جستجوی یک وکیل دادگستری هستند که به او اعتماد کرده و آسوده خاطر از اینکه وکیل تمام تلاش خود را انجام می دهد به نتیجه کار امیدوار باشند. از این رو معمولا افراد از طریق پرس و جو از اطرافیان و استفاده از تجربه دیگران وکیل خود را انتخاب می کنند.

 

یک وکیل حقوقی قابل اعتماد چه وکیلی است؟

 

دانش و آگاهی لازم از شرایط قابل اعتماد بون یک وکیل حقوقی

گاهی پیش می آید حتی علیرغم تمام تلاشی که یک وکیل انجام می دهد، نتیجه لازم حاصل نمی شود و اینجاست که اگر موکل به وکیل خود اعتماد لازم را داشته باشد و آسوده خاطر باشد از اینکه وکیل هرآنچه در توان داشته را انجام داده است، باز هم اگر به یک وکیل دادگستری نیاز پیدا کند سراغ همان وکیل را می گیرد.

درواقع این خود وکیل است که این حس اعتماد و اطمینان را در موکل ایجاد می کند. یک وکیل دادگستری نباید صرفا از دید مادی به قضیه نگاه کند بلکه اجرای قانون و عدالت  و رسیدن حق به حقدار را همواره باید مدنظر داشته باشد. اوست که باید در ابتدا پی ببرد که موکل راست می گوید یا نه و سپس به حمایت از وی برخیزد. یک وکیل خوب علاوه بر دانش و مهارت لازمه بر نقاط ضعف و قوت موکل خود و جزئیات پرونده آگاه است. یک وکیل باید سعی در یافتن اقدام مصاله جویانه داشته باشد و تا حد ممکن به طولانی شدن پرونده و کشمکش و درگیری بیشتر تمایل نداشته باشد که این خود نشات گرفته از دانش و آگاهی بالاست.

شجاعت و جسارت از صفات یک وکیل حقوقی خوب

شجاعت و جسارت نیز از صفات لازمه یک وکیل دادگستری می باشد. یک وکیل قرار است مدافع و حافظ جان، مال، ناموس و آبروی موکل خود باشد. وکیل در دنیایی زندگی می کند که پر از درگیری است یعنی لازمه این شغل در تقابل بودن با طرف دیگر است از این رو همواره در معرض مقابله با دیگر افراد از جمله همکاران خود قرار دارد. چون در هرحال به دنبال برنده شدن موکل خود در دعواست و اینجاست که شجاعت و جسارت به کار می آید ضمن اینکه باید نزاکت را رعایت کرده و بسیار حرفه ای برخورد کند.

به سبب ماهیت کار دستگاه قضایی اغلب کسانی که حکم برعلیه آنها صادر می شود، شروع به بدگویی از دستگاه قضایی کرده و دادگستری را متهم به صفات ناشایستی کنند. وکیل در اینگونه موارد بهتر است که با این افراد هم داستان نشود و به اینگونه موارد دامن نزند. در صورت رعایت شان دادگستری است که شان خودش هم رعایت می شود. وکیل نباید احساسی رفتار کند و عمل سرزده از یک نفر را همانند مردم عادی به کل دادگستری تعمیم دهد. باید همیشه منطقی و در چارچوب قانون به قضایا بنگرد .

 

مشاوره با بهترین وکیل حقوقی اصفهان

بهتر است که افراد جهت یافتن یک وکیل حقوقی خوب، قبل از سپردن وکالت کار خود به یک وکیل دادگستری حتما مشاوره حضوری در دفتر وکیل داشته باشند و تنها به تماس تلفنی و مشاوره تلفنی اکتفا نکنند یا حتی با چند وکیل پایه یک مشورت کنند تا قادر به انتخاب یک وکیل قابل اعتماد که با او احساس راحتی دارند باشند.

دفتر حقوقی وکیل حسین یاوری ، بهترین وکیل حقوقی اصفهان یکی از موسساتی است که برای هر کدام از گروه‌های خانواده، ملکی، مالی، کیفری، ثبت احوال  زیر نظر بهترین وکیل پایه یک دادگستری آماده عقد قراردادهای حقوقی می باشد.

 

هزینه قبول دعاوی حقوقی

اجرای مقررات عامه وکالت بایستی در همه امور اجرا گردد  از جمله مسئولیت ها و رعایت مصلحت وکیل و رعایت حدود وکالت و حفظ اموال موکل. همچنین موکل  باید هزینه اجرای وکالت را بپردازد زیرا کاری است که به دستور و به سود او انجام میشود. پرداخت هزینه منوط به حصول نتیجه مورد نظر موکل نیست . پس اگر وکیلی به منظور فروش کالایی یا دفاع از موکل به مسافرت برود، و موفق نشود یا در دعوا شکست بخورد موکل نمیتواند از پرداختن هزینه مسافرت خودداری کند همچنین لزومی ندارد که هزینه ها به دیگران پرداخت شده باشد .

طبق ماده ۶۷۵ قانون مدنی ، موکل باید تمام مخارجی را که وکیل برای انجام وکالت خود نموده است و همچنین اجرت وکیل را بدهد مگر اینکه در عقد وکالت طور دیگری مقرر شده باشد.

 

تعهدات وکیل حقوقی در برابر موکل

اجرا نمودن موضوع وکالت:

یک وکیل حقوقی مستلزم ه اجرای وکالت در حدود اختیار خود می باشد. لذا وی تعهد دارد که مورد وکالت را اجرا نماید و نمیتواند به بهانه آن که وکالت عقدی جایز است از اجرای تعهدات خود سرباز زند. زیرا عقد جایزی  که فسخ نشده باشد طرفین آن را متلزم به اجرای مفاد عقد می نماید. در صورتی که وکیل حقوقی از اجرای موضوع وکالت خودداری نماید و این امر موجب ورود خسارت به موکل شود برای وکیل مسئولیت قراردادی ایجاد می شود و او باید خسارت وارده به موکل را جبران نماید.

حدود اختیارات وکیل حقوقی

وکیل تعهد دارد در حدود وکالت عمل نماید یعنی در حدود اختیاراتی که برای او در وکالت تعیین شده است اقدام کند یا در حدود عرف و عادت مبادرت به انجام موضوع وکالت کند. برای مثال اگر وکالت مقید است و برای انجام امر یا امور خاص مانند بیع یا معاوضه ، وکالت داده شده فقط در همان امری که وکالت اعطا شده وکیل اختیار و اذن دارد و یا اگر وکالت مطلق است حدود اختیار او اداره کردن مورد وکالت است نه تصرف حقوقی مانند هبه کردن یا فروختن متعلق وکالت.

 

نوشته شده توسط وکیل پایه یک دادگستری تاریخ ارسال ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ بدون نظر 40 نمایش دسته حقوقی

دیدگاه کاربران

هنوز کسی نظری ارسال نکرده است.شما اولین نفر باشید.


مطالب مرتبط