چگونگی شکایت از پارک خودرو جلوی منزل

ارسال شده توسط وکیل پایه یک دادگستری در ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

آیا میتوانیم از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم؟!!
امروز میخواهیم به یک موضوع پر بحث و پردعوا در بین مردم که همواره موضوع بسیاری از شکایات و دعاوی مدنی و بعضا کیفری میباشد بپردازیم.آیا شما هم از پارک کردن خودروی همسایه در مقابل پارکینگ منزل تان به ستوه آمده اید و به دنبال یک راه حل قانونی میگردید؟در پاسخ باید بگوییم که بله! شکایت از خودروی پارک شده روبروی درب منزلتان از نظر قانونی امکان پذیر است و اگر فردی عمدا و با دانستن این موضوع که پارک کردن او مقابل پارکینگ منزلی مانع از رفت آمد میشود ،مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل تان کند دچار تخلف شده است و مجازات آن از یک ماه تا یک سال حبس است.

 

با چه عنوانی از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم

درصورتی که همسایه تان خودرویش را همیشه جلوی پارکینگ خانه شما پارک میکند و با تذکر و روش های مسالمت آمیز باز به کار خود ادامه میدهد، شما میتوانید با عکس گرفتن از خودروی پارک شده در ساعات مختلف و ارائه آن به محاکم قضایی ثابت کنید که آن خودرو در ساعات طولانی و مستمر مبادرت به پارک خود جلوی منزل مسکونی شما کرده است.شما در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان ، میتوانید از فرد مورد نظر شکایت کنید و تمام محاکم قضایی موظف به رسیدگی به شکایت “مزاحمت و ممانعت از حق” میباشند.

 

با ۱۱۰ تماس بگیرید

پس اگر خودرویی جلوی پارکینگ منزل مسکونی شما پارک کرد و مانع از رفت و امد شما شد ابتدا به فرد مورد نظر تا حد امکان تذکر دهید و مسالمت آمیز برخورد کنید و درصورت تکرار میتوانید به راحتی با تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع را پیگیری کنید.زیرا از نظر پلیس و قانون هم پارک خودرو جلوی درب منازل دیگران تخلف محسوب میشود و مانند توقف ممنوع در محل ممنوعه میباشد و خودروی مورد نظر علاوه بر جریمه، توسط جرثقیل نیز به پارکینگ پلیس انتقال میبابد.

 

مراحل شکایت از پارک خودرو جلوی منزل تان

۱- ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر گردد و گزارشی را مبنی بر پارک خودرو در محل ورودی ساختمان یا محل ممنوع تهیه و تسلیم وی نماید.

۲-سپس سعی کنید از محل پارک خودرو  عکسهای واضحی تهیه کنید طوری که خودرو ، پلاک خودرو ، ورودی ساختمان و محل دقیق پارک خودرو روبروی درب پارکینگ تان به طور دقیق و واضح مشخص گردد.

۳-پس از آن صورت جلسه ای تهیه کنید بر این مبنی که خودروی مورد نظر برای شما مزاحمت ایجاده کرده و استشهاد محلی بگیرید، به این معنی که از حاضرین در آن محل بابت شهود امضا گرفته تا بتوانید در دادسرا از شهادت شهود برای اثبات حق تان کمک بگیرید.

۴- در انتها به دادسرا مراجعه کرده و شکایت تان را به همراه گزارش و تصاویر تهیه شده به دادستان تقدیم کنید و منتظر بمانید تا پرونده شما رسیدگی و طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی با فرد متخلف برخورد قانونی شود.

 

مشورت با یک وکیل متخصص

برای تنظیم شکایت علیه فردی که مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل مسکونی شما را نموده است ، میباست تمامی نکات تنظیم یک شکایت نامه کیفری را رعایت کنید و در صورتی که در این زمینه به مشکل برخوردید میتوانید با دفتر ما تماس بگیرید تا از  مشاوره تخصصی بهترین وکیل کیفری اصفهان برخوردار شوید و همچنین میتوانید کلیه مراحل تنظیم شکایت نامه و رسیدگی به موضوع حقوقی مذبور را به یک وکیل کیفری خبره در این زمینه محول کنید.وکیل حسین یاوری بهترین وکیل اصفهان همواره آماده ارائه مشاوره و خدمات حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان میباشد.

نوشته شده توسط وکیل پایه یک دادگستری تاریخ ارسال ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ 49 نظر 48332 نمایش دسته حقوقی, کیفری

دیدگاه کاربران

اعظم یوسفی وهابی در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲۷

با سلام کوچه ما در همسایگی اداره گاز است و همیشه با مراجعه کنندگان مشکل داشتیم جدیدا یه کلینیک دامپزشکی پر ترددهم اضافه شده و اغلب ماشین جلو پارکینگ پارک است .واقعا چکار باید بکنیم به ستوه آمدیم.

کامبیز موسوی در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۸

سلام
منزل ما در کوچه نسبتاً باریکی ( عرض کوچه نزدیک به ۴ متر است ) قرار دارد که وقتی یک ماشین پارک کند ماشین عبوری به سختی از کنار آن میگذرد. یک روز بنده هنگام خروج ماشین از منزل ، سپرماشین بنده به یک ماشین دیگر که در کوچه پارک شده بود گرفت و به نظرم صدمه ای به آن وارد کرد البته سپرماشین بنده نیز کمی آسیب دید ولی بعد از اینکه متوجه به این موضوع شده و برگشتم به محل ، ماشین مذکور از محل پارک رفته بود. آیا بنده مقصر هستم یا ماشینی که در کوچه ما پارک کرده است؟
ممنون

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۸

سلام.از نظر مقررات رانندگی شما.از نظر بن بست بودن کوچه جای بررسی دارد

علی شهابی در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۶

با سلام
منزل ما در یک بن بست ۶ متری است و با اینکه ما ماشین خود را زیر دیوار منزل خودمان پارک می کنیم ولی همسایه رو به رویی که در پارکینگش مقابل محل پارک من است دائما اظهار گلایه و دعوا دارد که ماشین تو ایجاد مزاحمت کرده در حالیکه ماشین من با در پارکینگ او حداقل ۴ متر فاصله دارد. لطفا بفرمایید حق با چه کسی است.

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۶

بهترین راه حل متر کردن کوچه و نصف کردن آن است و اینکه باید زاویه بیرون آمدن ماشین وی را هم بررسی کرد

فریدون همتی در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۷

باسلام ماشین یکی ازمهمانهای همسایه که نزدیک ماهم نیست حداقل ده تاخانه باهم فاصله هست روبروی خانه ماپارک کرده بودجوری که خواستم برم داخل حیاطمان باچندبارجلوعقب کردن اخرکارماشینم خوردبه درب جلوجای دستگیره درب راننده مقداری درب تورفت ماشینشم زانتیابودکه هزینه درست کردنش زیادمیشه،الان ایامن مقصرم یاکسی که روبرودرب خانه ماپارک کرده بود،کوچه مادرضمن شش متری هستش که یک طرفش بیشترماشین پارک نمیشه

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۷

شما مقصر هستید

امیر حسین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵

سلام وقت بخیر . چند وقت پیش درست روبرو در پارکینگ ماشین پارک کرده بودن طوری که نمیشد ماشین رو در اورد و ما حتی تابلو پارک ممنوع رو زده بودیم ولی بازم پارک کرده بودن و من از شدت عصبانیت شیشه ماشین اون فرد را که دم در پارک کرده بود را شکستم . میخواستم ببینم ایا کار من باعث شکایت از من میشه؟؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵

سلام.بله .شما مرتکب جرم تخریب شده اید

1 2 3 5


مطالب مرتبط