چگونگی شکایت از پارک خودرو جلوی منزل

ارسال شده توسط وکیل پایه یک دادگستری در ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

آیا میتوانیم از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم؟!!
امروز میخواهیم به یک موضوع پر بحث و پردعوا در بین مردم که همواره موضوع بسیاری از شکایات و دعاوی مدنی و بعضا کیفری میباشد بپردازیم.آیا شما هم از پارک کردن خودروی همسایه در مقابل پارکینگ منزل تان به ستوه آمده اید و به دنبال یک راه حل قانونی میگردید؟در پاسخ باید بگوییم که بله! شکایت از خودروی پارک شده روبروی درب منزلتان از نظر قانونی امکان پذیر است و اگر فردی عمدا و با دانستن این موضوع که پارک کردن او مقابل پارکینگ منزلی مانع از رفت آمد میشود ،مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل تان کند دچار تخلف شده است و مجازات آن از یک ماه تا یک سال حبس است.

 

با چه عنوانی از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم

درصورتی که همسایه تان خودرویش را همیشه جلوی پارکینگ خانه شما پارک میکند و با تذکر و روش های مسالمت آمیز باز به کار خود ادامه میدهد، شما میتوانید با عکس گرفتن از خودروی پارک شده در ساعات مختلف و ارائه آن به محاکم قضایی ثابت کنید که آن خودرو در ساعات طولانی و مستمر مبادرت به پارک خود جلوی منزل مسکونی شما کرده است.شما در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان ، میتوانید از فرد مورد نظر شکایت کنید و تمام محاکم قضایی موظف به رسیدگی به شکایت “مزاحمت و ممانعت از حق” میباشند.

 

با ۱۱۰ تماس بگیرید

پس اگر خودرویی جلوی پارکینگ منزل مسکونی شما پارک کرد و مانع از رفت و امد شما شد ابتدا به فرد مورد نظر تا حد امکان تذکر دهید و مسالمت آمیز برخورد کنید و درصورت تکرار میتوانید به راحتی با تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع را پیگیری کنید.زیرا از نظر پلیس و قانون هم پارک خودرو جلوی درب منازل دیگران تخلف محسوب میشود و مانند توقف ممنوع در محل ممنوعه میباشد و خودروی مورد نظر علاوه بر جریمه، توسط جرثقیل نیز به پارکینگ پلیس انتقال میبابد.

 

مراحل شکایت از پارک خودرو جلوی منزل تان

۱- ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر گردد و گزارشی را مبنی بر پارک خودرو در محل ورودی ساختمان یا محل ممنوع تهیه و تسلیم وی نماید.

۲-سپس سعی کنید از محل پارک خودرو  عکسهای واضحی تهیه کنید طوری که خودرو ، پلاک خودرو ، ورودی ساختمان و محل دقیق پارک خودرو روبروی درب پارکینگ تان به طور دقیق و واضح مشخص گردد.

۳-پس از آن صورت جلسه ای تهیه کنید بر این مبنی که خودروی مورد نظر برای شما مزاحمت ایجاده کرده و استشهاد محلی بگیرید، به این معنی که از حاضرین در آن محل بابت شهود امضا گرفته تا بتوانید در دادسرا از شهادت شهود برای اثبات حق تان کمک بگیرید.

۴- در انتها به دادسرا مراجعه کرده و شکایت تان را به همراه گزارش و تصاویر تهیه شده به دادستان تقدیم کنید و منتظر بمانید تا پرونده شما رسیدگی و طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی با فرد متخلف برخورد قانونی شود.

 

مشورت با یک وکیل متخصص

برای تنظیم شکایت علیه فردی که مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل مسکونی شما را نموده است ، میباست تمامی نکات تنظیم یک شکایت نامه کیفری را رعایت کنید و در صورتی که در این زمینه به مشکل برخوردید میتوانید با دفتر ما تماس بگیرید تا از  مشاوره تخصصی بهترین وکیل کیفری اصفهان برخوردار شوید و همچنین میتوانید کلیه مراحل تنظیم شکایت نامه و رسیدگی به موضوع حقوقی مذبور را به یک وکیل کیفری خبره در این زمینه محول کنید.وکیل حسین یاوری بهترین وکیل اصفهان همواره آماده ارائه مشاوره و خدمات حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان میباشد.

نوشته شده توسط وکیل پایه یک دادگستری تاریخ ارسال ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ 32 نظر 12912 نمایش دسته حقوقی, کیفری

دیدگاه کاربران

یوسفی در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۸

با سلام و احترام
منزل ما در کوچه بن بست هست و انتهای کوچه تنها منزل ماشین رو(راستای افقی)، همسایه سمت چپ که در راستای عمودی کوچه بوده و بدون پارکینگ، همیشه ماشینش رو جلوی دیوار خودش و درب ورودی منزل ما قرار داده و در ساعات مختلف روز بایستی به ایشان مراجعه تا ماشینش رو جابجا کند، اما ایشان با الفاظ رکیک و توهین اکثر اوقات اینکار را انجام می دهند، با توجه به اینکه ما سه تا وسیله نقلیه داریم و همیشه دوتا رو داخل حیاط میبریم، در حال حاضر همسایه کلا سد معبر کردن و اجازه ورود هیچ ماشینی رو به داخل حیاط منزل نمی دهند ؟!! و دلیلشون هم این هست جلوی حیاط منزلم پارک کردم و شما وقتی صبح میرین سرکار ماشین ها رو تو کوچه اصلی بزارین؟!، از آنجا که با ۱۱۰ نیز تماس حاصل شد و فقط گفتن صلح کنید و توافق و بی نتیجه؟! لطفا راهنمایی کنید؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۸

در شهر خودتان به یک وکیل دادگستری مراجعه نمایید.

م محمدی در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۵

سلام، محل کارم ساختمان تجاری اداری است و واحد ما پارکینگ داره که شیفت کاری هر کدوممون باشه اونجا پارک میکنیم. مراجعه کنندگان واحدهای دیگه مرتبا روی پل پارک میکنن و راه رو برای ورود ما به پارکینگ میبندن، کوچه تنگ و یکطرفه با چراغ قرمز طولانی که وقتی اینطور میشه باید برم یه دور ده دقیقه ای بزنم تا به جای اولم برسم، با توجه به اینکه هر روز ادمهای متفاوتی پارک میکنن و من مالک نیستم چکار باید بکنم؟ دیروز به همین خاطر خسارت حداقل یک ونیم ملیونی خدردم… ممنون

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۵

سلام.با اخذ مجوز از شهرداری از موانع متحرک استفاده کنید

طاهریان در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۴

خانه ما یه در کوچک داره و جلوش جای ماشین پارک کردن داره ولی همسایه ها اکثرا پارک میکنن و جای ماشین خودمون نیست؟؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۴

سلام .اگر بن بست هست هر کسی حق دارد از میزان سهم مشاعی خود استفاده کند و به همین جهت استفاده بیشتر اگر هست میتوانید طرح دعوا کنید

امین در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۶

با سلام. کوچه ما بن بسته. خانه ما نسبت بخانه کناری کمی عقبتر و زاویه دار تره. باتوجه به بودن دو درخت رو بروی پارکینگ من. امکان ورود به پارکینگ به سخی صورت میگیره. خانه بغلی پارکینگ نداره ماشینش رو زیر پنجره خدش پارک میکنه به طوری که ورود خروج من رو به سختی امکانپذیر میکنه. آیا میتونم طرح دعوی یا شکایت کنم؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۶

سلام.کیفری شاید نتیجه نگیرید اما به لحاظ حقوقی احتمال زیاد نتیجه میگیرید

امید مرادی‌فر در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۴

سلام

من یک زوج بی فرهنگ ۵ ساعت به بیش جلوی پل خونمون پارک کرده بودند منم کلا میخواستم ماشینمو بزنم بیرون ولی نمیشد چون جلوی پارکینگم بودند
باید بگم که یک خیابون بزرگ جلوی خونمون هست که کلیم جای پارک داره
آخرش دیوونه شدم و توی سایت شما دیدم که زنگ بزنید ۱۱۰
منم زنگ زدم پلاک رو گفتم و اونا گفتند که زنگ می‌زنند بهشون
حالا خواستم بدون آیا جریمه هم شدند؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۴

سلام.خیر.مگر در صحنه بمونید تا پلیس بیاد و ازشون درخواست اعمال قانون را بکنید

1 2 3 4


مطالب مرتبط