چگونگی شکایت از پارک خودرو جلوی منزل

ارسال شده توسط وکیل پایه یک دادگستری در ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

آیا میتوانیم از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم؟!!
امروز میخواهیم به یک موضوع پر بحث و پردعوا در بین مردم که همواره موضوع بسیاری از شکایات و دعاوی مدنی و بعضا کیفری میباشد بپردازیم.آیا شما هم از پارک کردن خودروی همسایه در مقابل پارکینگ منزل تان به ستوه آمده اید و به دنبال یک راه حل قانونی میگردید؟در پاسخ باید بگوییم که بله! شکایت از خودروی پارک شده روبروی درب منزلتان از نظر قانونی امکان پذیر است و اگر فردی عمدا و با دانستن این موضوع که پارک کردن او مقابل پارکینگ منزلی مانع از رفت آمد میشود ،مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل تان کند دچار تخلف شده است و مجازات آن از یک ماه تا یک سال حبس است.

 

با چه عنوانی از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم

درصورتی که همسایه تان خودرویش را همیشه جلوی پارکینگ خانه شما پارک میکند و با تذکر و روش های مسالمت آمیز باز به کار خود ادامه میدهد، شما میتوانید با عکس گرفتن از خودروی پارک شده در ساعات مختلف و ارائه آن به محاکم قضایی ثابت کنید که آن خودرو در ساعات طولانی و مستمر مبادرت به پارک خود جلوی منزل مسکونی شما کرده است.شما در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان ، میتوانید از فرد مورد نظر شکایت کنید و تمام محاکم قضایی موظف به رسیدگی به شکایت “مزاحمت و ممانعت از حق” میباشند.

 

با ۱۱۰ تماس بگیرید

پس اگر خودرویی جلوی پارکینگ منزل مسکونی شما پارک کرد و مانع از رفت و امد شما شد ابتدا به فرد مورد نظر تا حد امکان تذکر دهید و مسالمت آمیز برخورد کنید و درصورت تکرار میتوانید به راحتی با تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع را پیگیری کنید.زیرا از نظر پلیس و قانون هم پارک خودرو جلوی درب منازل دیگران تخلف محسوب میشود و مانند توقف ممنوع در محل ممنوعه میباشد و خودروی مورد نظر علاوه بر جریمه، توسط جرثقیل نیز به پارکینگ پلیس انتقال میبابد.

 

مراحل شکایت از پارک خودرو جلوی منزل تان

۱- ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر گردد و گزارشی را مبنی بر پارک خودرو در محل ورودی ساختمان یا محل ممنوع تهیه و تسلیم وی نماید.

۲-سپس سعی کنید از محل پارک خودرو  عکسهای واضحی تهیه کنید طوری که خودرو ، پلاک خودرو ، ورودی ساختمان و محل دقیق پارک خودرو روبروی درب پارکینگ تان به طور دقیق و واضح مشخص گردد.

۳-پس از آن صورت جلسه ای تهیه کنید بر این مبنی که خودروی مورد نظر برای شما مزاحمت ایجاده کرده و استشهاد محلی بگیرید، به این معنی که از حاضرین در آن محل بابت شهود امضا گرفته تا بتوانید در دادسرا از شهادت شهود برای اثبات حق تان کمک بگیرید.

۴- در انتها به دادسرا مراجعه کرده و شکایت تان را به همراه گزارش و تصاویر تهیه شده به دادستان تقدیم کنید و منتظر بمانید تا پرونده شما رسیدگی و طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی با فرد متخلف برخورد قانونی شود.

 

مشورت با یک وکیل متخصص

برای تنظیم شکایت علیه فردی که مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل مسکونی شما را نموده است ، میباست تمامی نکات تنظیم یک شکایت نامه کیفری را رعایت کنید و در صورتی که در این زمینه به مشکل برخوردید میتوانید با دفتر ما تماس بگیرید تا از  مشاوره تخصصی بهترین وکیل کیفری اصفهان برخوردار شوید و همچنین میتوانید کلیه مراحل تنظیم شکایت نامه و رسیدگی به موضوع حقوقی مذبور را به یک وکیل کیفری خبره در این زمینه محول کنید.وکیل حسین یاوری بهترین وکیل اصفهان همواره آماده ارائه مشاوره و خدمات حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان میباشد.

نوشته شده توسط وکیل پایه یک دادگستری تاریخ ارسال ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ 20 نظر 7782 نمایش دسته حقوقی, کیفری

دیدگاه کاربران

مارجان در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱

سلام ما کوچمون بن بست هست و داخل کوچه دوتا ساختمونه. ما و ساختمون بغلی. ساختمون بغلی پارکینگ داره ولی ساختمون ما پارکینگ نداره. منو همسایم میخوایم توی کوچه پارک کنیم ولی ماشینایی از کوچه های دیگه بعلت نداشتن جای پارک جلوی خونه ما زیر دیوار ساختمونمون پارک میکنن. ایا میتونیم شکایت کنیم؟ یا اینکه پلاکارت بزاریم که جای پارک پلاک ۱ هست؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱

سلام.اگر قسمتی که مد نظرتونه شامل بن بست میشه بله

الهه طوسی در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۴

سلام من توی برج زندگی میکنم کسی مدت ۸ساعت ماشین رو گذاشته توی پارکینگ ما و رفته ….چکار می تونم بکنم که ادب بشه…

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۴

با سلام.در این موارد با ۱۱۰ تماس بگیرید . گزارش سد معبر بدهید و صورتجلسه آن را اخذ کنید و در صورت تکرار علیه ایشان طرح دعوا کنید

هانیه هدایتی در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۶

باسلام در کنار ساختمان ۵طبقه ما یک مغازه فست فود وجود دارد اکثر مشتری های مغازه ماشین در مقابل پارکینگ پارک میکنندآیا با وجود تفاوت ماشین های پارک شده امکان شکایت از این واحد تجاری هست؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۶

با سلام. این مورد را از طریق سد معبر شهرداری پیگیری نمایید

مجتبی ناصرلویی در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۷

با درود..منزل بنده انتهای کوچه بن بست و حیاط دار.همسایمون موتورش رو جایی میزاره که برای بنده بیرون آوردن و بردن ماشین خیلی دشواره.شاید شخص دیگه ای براحتی بتونه اما من باتوجه به شرایط سنی و..نمیتونم.همسایمون هم میگه موتورش رو تکون نمیده.آیا اگر شکایت کنم نتیجه میگیرم؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۷

اگر ایشان مزاحم حق شما باشند بله

مهدی طاهری در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۵

سلام.شب به خیر.
ما در خیابان ۶متری ،به علت حذف پارکینگ ۲ نفر از همسایگان و خارج شدن سه ماشین از هر خانه و قرار گرفتن در کوچه قابل به عبور و مرور و ورود و خروج تنها ماشین خود به پارکینگ خود نیستیم. و این همسایگان محترم هم رعایت حال ما را نمی کنند. چیکار کنیم و مشکل را چطور پیگیری کنیم؟
آیا این رعایت حقوق شهروندی و همسایگی است؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۵

بدوا اظهارنامنه بدهید در صورت عدم توجه قانونا اقدام کنید

1 2


مطالب مرتبط