چگونگی شکایت از پارک خودرو جلوی منزل

ارسال شده توسط وکیل پایه یک دادگستری در ۱۳۹۸-۰۳-۲۷

آیا میتوانیم از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم؟!!
امروز میخواهیم به یک موضوع پر بحث و پردعوا در بین مردم که همواره موضوع بسیاری از شکایات و دعاوی مدنی و بعضا کیفری میباشد بپردازیم.آیا شما هم از پارک کردن خودروی همسایه در مقابل پارکینگ منزل تان به ستوه آمده اید و به دنبال یک راه حل قانونی میگردید؟در پاسخ باید بگوییم که بله! شکایت از خودروی پارک شده روبروی درب منزلتان از نظر قانونی امکان پذیر است و اگر فردی عمدا و با دانستن این موضوع که پارک کردن او مقابل پارکینگ منزلی مانع از رفت آمد میشود ،مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل تان کند دچار تخلف شده است و مجازات آن از یک ماه تا یک سال حبس است.

 

با چه عنوانی از پارک خودرو جلوی منزل شکایت کنیم

درصورتی که همسایه تان خودرویش را همیشه جلوی پارکینگ خانه شما پارک میکند و با تذکر و روش های مسالمت آمیز باز به کار خود ادامه میدهد، شما میتوانید با عکس گرفتن از خودروی پارک شده در ساعات مختلف و ارائه آن به محاکم قضایی ثابت کنید که آن خودرو در ساعات طولانی و مستمر مبادرت به پارک خود جلوی منزل مسکونی شما کرده است.شما در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان ، میتوانید از فرد مورد نظر شکایت کنید و تمام محاکم قضایی موظف به رسیدگی به شکایت “مزاحمت و ممانعت از حق” میباشند.

 

با ۱۱۰ تماس بگیرید

پس اگر خودرویی جلوی پارکینگ منزل مسکونی شما پارک کرد و مانع از رفت و امد شما شد ابتدا به فرد مورد نظر تا حد امکان تذکر دهید و مسالمت آمیز برخورد کنید و درصورت تکرار میتوانید به راحتی با تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع را پیگیری کنید.زیرا از نظر پلیس و قانون هم پارک خودرو جلوی درب منازل دیگران تخلف محسوب میشود و مانند توقف ممنوع در محل ممنوعه میباشد و خودروی مورد نظر علاوه بر جریمه، توسط جرثقیل نیز به پارکینگ پلیس انتقال میبابد.

 

مراحل شکایت از پارک خودرو جلوی منزل تان

۱- ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر گردد و گزارشی را مبنی بر پارک خودرو در محل ورودی ساختمان یا محل ممنوع تهیه و تسلیم وی نماید.

۲-سپس سعی کنید از محل پارک خودرو  عکسهای واضحی تهیه کنید طوری که خودرو ، پلاک خودرو ، ورودی ساختمان و محل دقیق پارک خودرو روبروی درب پارکینگ تان به طور دقیق و واضح مشخص گردد.

۳-پس از آن صورت جلسه ای تهیه کنید بر این مبنی که خودروی مورد نظر برای شما مزاحمت ایجاده کرده و استشهاد محلی بگیرید، به این معنی که از حاضرین در آن محل بابت شهود امضا گرفته تا بتوانید در دادسرا از شهادت شهود برای اثبات حق تان کمک بگیرید.

۴- در انتها به دادسرا مراجعه کرده و شکایت تان را به همراه گزارش و تصاویر تهیه شده به دادستان تقدیم کنید و منتظر بمانید تا پرونده شما رسیدگی و طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی با فرد متخلف برخورد قانونی شود.

 

مشورت با یک وکیل متخصص

برای تنظیم شکایت علیه فردی که مبادرت به پارک خودرو جلوی منزل مسکونی شما را نموده است ، میباست تمامی نکات تنظیم یک شکایت نامه کیفری را رعایت کنید و در صورتی که در این زمینه به مشکل برخوردید میتوانید با دفتر ما تماس بگیرید تا از  مشاوره تخصصی بهترین وکیل کیفری اصفهان برخوردار شوید و همچنین میتوانید کلیه مراحل تنظیم شکایت نامه و رسیدگی به موضوع حقوقی مذبور را به یک وکیل کیفری خبره در این زمینه محول کنید.وکیل حسین یاوری بهترین وکیل اصفهان همواره آماده ارائه مشاوره و خدمات حضوری و غیرحضوری به شما عزیزان میباشد.

نوشته شده توسط وکیل پایه یک دادگستری تاریخ ارسال ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ 40 نظر 33665 نمایش دسته حقوقی, کیفری

دیدگاه کاربران

مریم محمدی در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۸

با سلام
میخواستم بدونم نگاه کردن عمدی به داخل حیاط همسایه با اطلاع از اینکه همسر و فرزندش در حیاط خودشان و بدون حجاب هستند جرم است ؟
ما باید چکار کنیم؟ چون خانه ی ما ۱طبقه (ویلایی) است و همسایه ی مجاور۳طبقه ساخته و خب به راحتی از پنجره ی اتاقها و نیز از تراس منزلش به حیاط ما دید دارد و حق خودش میداند به بهانه های مختلف پشت پنجره یا روی تراس حیاط ماراهم دید بزند
و من با وجود دوتا بچه ی کوچیک اغلب مجبورم به حیاط رفت و امد داشته باشم
میخواستم ببینم با توجه به اینکه نمیشود ما دیوار خانه ی مان را انقدر بلند کنیم یا روی حیاط پرده یا پارچه نصب کنیم تا مانع دید همسایه شود، راه حل درست و قانونی آن چیست؟
متشکرم

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۸

در این خصوص به شهرداری مراجعه کنید و تقاضا کنید از وی بخواهند تا حفاظ جلوی تراس نصب کند به گونه ای که دید وجود نداشته باشد

مریم محمدی در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۸

سلام
خونه ی ما در یک کوچه ی ۵متری هست و درصورتیکه دوطرف کوچه ماشین پارک شود امکان رفت و آمد نیست، همسایه های خانه های شمالی به بهانه ی اینکه خانه هایشان نوساز هست و عقب نشینی انجام داده اند حق پارک در کوچه را از آن خود میدانند و به ما که یک خانه ی بازسازی شده داریم و عقب نشینی نکرده ایم اجازه ی پارک نمیدهند ، ما پذیرفتیم اما میخواستم بدانم آیا چنین حقی دارند؟
و دوم اینکه با وجودیکه ما اصلا در کوچه و حتی کنار دیوار منزل خودمان یا جلوی منزل خودمان هم پارک نمیکنیم و در واقع حسن نیت خود را نشان میدهیم، آنها جلوی درپارکینگ خودشان و دیوار منزلشان که
روبروی در پارکینگ ماست تماما ماشین پارک میکنند( خودشان یا بعضا مهمانهایشان) و واقعا ورود و خروج ماشین مارا بسیار سخت میکنند و اگر بپرسیم خیلی راحت میگویند ماشین ما نیست یا همسرم خونه نیست که ماشینو جابجا کنه…
واقعا در ۱ سالی که ما در این کوچه ساکنیم با مشکلات زیادی مواجه شده ایم و افراد بسیار غیر منطقی و بی ادبی هستند
لطفا راهنمایی کنید ما چه حقوقی داریم
و چطور این مساله برای همیشه حل شود و نیاز به تماس با ۱۱۰ هم نشود

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۸

سلام.مالکیت کوچه بن بست برای تمام ساکنین است و منطقی ترین رفتار این است که هر فرد از فضای جلوی خانه خودش استفاده نماید.به همکاران ما در شهر خودتان مراجعه کنید و مشاوره کامل بگیرید

یلدا سلطانی در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۴

سلام ،روز بخیر.
منزل ما یه محوطه به عنوان پارکینگ دارد ،و همسایه ها با موافقت همه محوطه را خط کشی و تقسیم کردند و هر واحد یک جای پارک دارد،ولی یکی از همسایه ها که ۳ ماشین دارد دایم ماشینش رو پشت ماشین من میگذارد و من هر بار برای خارج کردن ماشین دچار مشکل میشوم ،چندین بار خواهش کردم ولی اثر نداشته،آیا میتونم شکایت کنم؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۴

سلام.بدواً اظهارنامه بدید در صورت عدم توجه شکایت کنید

فرامرزی در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۴

با سلام . ما داخل کوچه مسدود یا به نوعی بن بست ساکنیم و حق پارک داخل کوچه با ماست اما همسایه ما سرکوچه ماشینش رو پارک میکنه و عبور و مرور سخت میشه برای ما طوریکه من به زور رد میکنم نخوره به ماشینش. ایا میتونم از این بابت شکایت کنم ازشون ؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۴

سلام.هر چند نیاز به بررسی دقیق هست اما میتوانید اقدام نمایید

یوسفی در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۸

با سلام و احترام
منزل ما در کوچه بن بست هست و انتهای کوچه تنها منزل ماشین رو(راستای افقی)، همسایه سمت چپ که در راستای عمودی کوچه بوده و بدون پارکینگ، همیشه ماشینش رو جلوی دیوار خودش و درب ورودی منزل ما قرار داده و در ساعات مختلف روز بایستی به ایشان مراجعه تا ماشینش رو جابجا کند، اما ایشان با الفاظ رکیک و توهین اکثر اوقات اینکار را انجام می دهند، با توجه به اینکه ما سه تا وسیله نقلیه داریم و همیشه دوتا رو داخل حیاط میبریم، در حال حاضر همسایه کلا سد معبر کردن و اجازه ورود هیچ ماشینی رو به داخل حیاط منزل نمی دهند ؟!! و دلیلشون هم این هست جلوی حیاط منزلم پارک کردم و شما وقتی صبح میرین سرکار ماشین ها رو تو کوچه اصلی بزارین؟!، از آنجا که با ۱۱۰ نیز تماس حاصل شد و فقط گفتن صلح کنید و توافق و بی نتیجه؟! لطفا راهنمایی کنید؟

وکیل پایه یک دادگستری در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۸

در شهر خودتان به یک وکیل دادگستری مراجعه نمایید.

1 2 3 4


مطالب مرتبط